Miss Fix The Universe

עינת גורמן

  • תחום : אקטיביסטיות סביבתיות
  • איזור : ארצית
  • שם האירגון : JOINME
  • שם המיזם : פלטפורמה טכנולוגית לניהול מערך שאטלי הסעות לפי ביקוש באזורי פריפרייה
  • שלב : תכנון

מיזם

זיהום אוויר מכלי רכב מהווה כיום אחת מבעיות זיהום האוויר החמורות בישראל במיוחד באזורים עירוניים צפופי אוכלוסין.

 לפי סקר פליטת מזהמי אוויר שבוצע בידי ערים שונות שחברות בפורום ה-15 בשנת 2010, ברוב הערים בישראל מעל 80%-90% מפליטת רוב סוגי הזיהום מקורה בזיהום אוויר מתחבורה.
בעשור האחרון הוכפל מספרם של כלי הרכב המוטוריים הנעים בכבישי הארץ. משנת 1992 נוספים לכבישי ישראל כ- 110,000 כלי רכב חדשים מדי שנה. נתונים אלו, יחד עם העובדה ששטחה של הארץ קטן יחסית גורמים לצפיפות גבוהה של כלי רכב. כלי הרכב בארץ צורכים רק כ- 20% מצריכת האנרגיה הכללית, אך זיהום האוויר שמקורו בכלי רכב מהווה כ- 60% מכלל מאסת החומרים מזהמי האוויר הנפלטים בשנה לאטמוספירה , עם joinme  למעשה לציבור יוצעו הסעות המוניות ,זולות ויעילות . אנו נותנות אפשרות להפחית שימוש בכלי רכב פרטיים ומעבר להסעות בשאטלים ע"י אוטובוסים .אנו לא נסתמך על הזמנת אוטובוסים במיוחד להסעות הנ"ל על פי רוב ,אלא נשתמש באוטובוסים שכבר קיימים באותו זמן ביישובים הנל כגון ההסעות תלמידים לאחר שהגיעו אל היעד בשעה שמונה בבוקר , הסעות חיילים של משרד הביטחון בכל הארץ , שוב לאחר שסיימו את משימתם ברגע היציאה מהיעד וכו. ובכך נפחית הן את כמות הרכבים הפרטיים הנמצאים על הכבישים וגם את כמות האוטובוסים / מיניבוסים.

 

אימפקט החברתי

למעשה ,הסטארט אפ  joinme בא לתת פתרון לבעיית הפקקים, להוריד רכבים מהכבישים, תוך ניצול משאבים קיימים. להוזיל את מחירי התחבורה בנוחות ובבטיחות . מתוך דוח מבקר המדינה מיום 13.03.2019, דוח ביקורת מיוחד  משבר התחבורה הציבורית. משרד האוצר ומשרד התחבורה טענו כבר לפני כשבע שנים על אובדן של כ-15 מיליארד ש"ח בשנה במונחי תוצר של שנת 2010אם לא ייעשה שינויב-2030 אומדן הפסד התוצר צפוי לגדול לכדי 25 מיליארד ש"ח לשנה, מאחר שהעומסים אף צפויים להחריף מאוד בעתיד

הבעיה חריפה במיוחד ביישובים פריפרייה המאופיינים במיקום במרחק גאוגרפי רב ממרכזי תעסוקה גדולים אשר ממוקמים במרכז המדינה .

 רבים מתושבי אזורים אלו נסמכים על נסיעה ברכבת כמקור ההגעה למתחמי העבודה הגדולים במרכז המדינה        

תהליך אשר הביא לצוואר בקבוק בעצם ההגעה אל תחנות הרכבת .

דרכי הגישה אל תחנות הרכבת עמוסות ופקוקות , החניות עמוסות לעייפה ותושבים רבים נאלצים לחנות בצורה שאינה מוסדרת , רכבים נפרצים ונגנבים , ועלות ההגעה לעבודה בסופו של דבר הופכת קשה , מסורבלת ויקרה לא פחות מהגעה ברכב פרטי .

האפליקציה joinme הינה פלטפורמה טכנולוגית הפועלת לחיבור נקודות מוצא ויעד של אנשים הנעים במסלולים דומים במטריקס מסלולים ישירים ויעילים.**אנו נקרב את הפריפרייה אל אזורי התעסוקה הגדולים במרכז הארץ**

  תוך שימוש במשאבים קיימים ולעיתים ללא עלות נוספת של השכרת אוטובוסים / מוניות / מיניבוסים או רכישתם.

מערך השאטלים יהיה מפנק, ישיר, זמין בשעות מבוקשות על פני היום, מנקודות מוצא ויעד נוחות על פי לימוד חכם של ביקושים. לדוגמא –

1.     אנו נלמד את השעות המבוקשות ביותר מהיישובים בפריפריה אל תחנות הרכבת הסמוכות ונבצע הסעות ישירות מאותם יישובים אל תחנות הרכבת . בתחנות הרכבת בפריפרייה  כגון

 תחנת רכבת בנימינה מבוצעות 1,688,626 נסיעות בשנה ,

תחנת חדרה מבוצעות 1,237,308 נסיעות בשנה

תחנת נתניה מבוצעות 1,727,916 נסיעות בשנה

תחנת לוד מבוצעות 1,231,204 נסיעות בשנה

תחנת אשדוד מבוצעות 1,875,654 נסיעות בשנה

תחנת אשקלון מבוצעות 1,508,218 נסיעות בשנה

תחנת באר שבע – צפון / אוניברסיטה מבוצעות 1,156,763 נסיעות בשנה

וכן הלאה ... לא קיימת שום הלימה בין כמות הנסיעות המבוצעות לבין כמות החניות אשר תומכת בכמות הנוסעים המגיעים אל התחנה , כך שהקושי הגדול של הציבור שגר בפריפרייה היא בכלל ההגעה אל תחנת הרכבת .

בנוסף כתנאי לרכישת כרטיס הסעה ביכולתנו לדרוש העלאה של תו ירוק זאת לפי תקנות נסיעה בתחבורה ציבורית  כך שנוכל להבטיח נסיעה בטוחה ורגועה . 

החל מדצמבר2021 תחל מהפכה בעולם התחבורה ציבורית בישראל. מדובר בעדכון בחוק ההסדרים ,לפיו ניתן  יהיה לראשונה להפעיל קווי תחבורה ציבורית במערכת חכמה. 

זוהי נקודת הרתיחה של שוק התחבורה הציבורית בישראל, על בסיס הביקוש .

 בין אם מדובר בנסיעות למקומות בילוי, אתרי תיירות או אזורי תעסוקה. 

במסגרת הצו ניתן יהיה לגבות כסף מהלקוחות הקצה באופן עצמאי, וללא צורך במפעיל תחבורה ציבורית מורשה

זוהי הזדמנות הסטורית לשנות את עולם התחבורה הישראלי , ולייצא את הטכנולוגיה החכמה הזאת גם למדינות מתפתחות.

אנו מתכוונות לפעול בשני ערוצים שמקביל-

1.מכירת לחברות הסעים אשר צפויות לבצע הסעות לוקאליות מטעם מועצות מקומיות ועיריות באזורי פריפרייה, מזרח אירופה  וצפון אפריקה.

2. הסעות אשר להם ביקושים ברמה כלל ארצית נבצע בעצמינו על ידי שימוש בכלי תחבורה הקיימים על הכביש כגון הסעות תלמידים, אוטובוסים אשר מסיעים חיילים ועוד . בתוך ההסעות האלה קיימים מאות אלפי מושבים אשר מתפנים בשעות העומס ונמצאים מראש במרכזי היישובים בפריפריה והמושבים הכפריים. אנו יצרנו קשר עם חברות הסעה הרלוונטיות , והם הביעו את רצונם העז להשתתף בהסעות אלה . ברצוננו לבצע הסעות מהפריפריה והמושבים כפריים אל תחנות הרכבת , נתבג, אילת , ובנוגע לבני.ות נוער מתחת לגיל רישיון מהפריפריה והמושבים כפריים נבצע הסעות ייחודיות. 


חזון

אנו מאמינות שמשפחות לא צריכות לקרוס תחת נטל ההוצאה של החזקת שני רכבים, לבזבז זמן יקר על פקקים אינסופיים, ושכל אחד מאיתנו יכול לתרום להפחתת זהום האויר התחבורתי. באמצעות JoinMe נהפוך חזון זה למציאות.

ליאת אמיר

עינת גורמן 

אנו מגדירות הצלחה כצמצום כמות הרכבים הפרטיים על הכביש לכדי 50% מכמותם היום וזאת בתוך 7 שנים מרגע העלאת מסלול הסעה ראשון מבית joinm

ההצלחה שלנו תהיה ברגע שמשקי הבית מחוץ לגוש דן - יוכלו להגיע באמצעותנו, בקלות למקום עבודה בגוש דן ,יהנו מהכנסה גבוה יותר מאשר בפריפריה , ללא העלות הגבוה הכרוכה בהחזקת רכבים פרטיים , ובכך הכנסתם הפנויה תגדל בשל שני האלמנטים - הראשון הכנסה גבוהה במרכז ,שתיים- הוצאה נמוכה בשל ויתור על כלי רכב ונסיעה באמצעות joinme 

ובו זמנית -זיהום האויר התחבורתי יפחת ואיכות החיים של כלל התושבים תעלה 

התכנות כלכלית

בהחלט כן , היות ועינת גורמן הינה רואת חשבון בוגרת אוניברסיטת חיפה בחוג כלכלה -ראיית חשבון ומכהנת כרואת חשבון מעל 15 שנה . הכנו תוכנית עיסקית .

אנו צופות הכנסות משמעותיות הן ממכירת התוכנה והן בניהול קווי הסעה בניהולנו.

בצענו מספר לא מבוטל של פגישות הנוגעות למכירת האפליקציה .

נפגשנו עם מספר בתי מלון אשר בקשו להסיע את הנופשים שלהם ( בעיקר נגע למלונות בעיר אילת ) לאטרקציות באזור , כמו כן נפגשנו עם מספר מועצות מקומיות לגבי הסעות ליעדים פופולריים בקרב תושביהם כגון ים , אתרי טבע ומרכזי קניות , רשת ארצית הפועלת גם בחו"ל של מרכזי קניות ובילוי שבקשה לבצע הסעות ישירות אליה , חברות סעודיות המטפלות בקשישים מתפקדים המתגוררים בבתים של ולא בדיור מוגן, פארקי תעשיה ומשרדים, רשות הטבע והגנים, ארקיע בנושא ההגעה לנתבג   ומרכזי צעירים . כולם ללא יוצא מן הכלל העלו את הצורך של הם לבצע הסעות ישירות אליהם ע"י שימוש באפליקציה טכנולוגיה חכמה , כולם ללא יוצא מן הכלל העלו את הפגיעה המתמשכת הנובעת מעומסי התנועה והפקקים ומחוסר השימוש של הציבור בתחבורה ציבורית  וכולם ללא יוצא מן הכלל חששו מהרגולציה הקשה בנושא שהייתה עד כה לפיה לא יכלו לגבות את הכסף מהציבור , כולם ללא יוצא מן הכלל הבינו כי הם יצטרכו למממן פרויקט כזה בעצמם וכי העלות תהיה כבדה .לפיכך היום לאור הסעיף המתקן זאת בחוק ההסדרים אנו סבורות כי זאת נקודת המפנה , נקודת המהפך שבה נוכל לקצור את הפירות של כל הפגישות הטובות שעשינו עד כה .

השפעה מגדרית

למיזם יכולת תנופה לנשים רבות - דבר ראשון הצוות נשי לחלוטין -נעים לנו להכיר אתם.ן

הצוות

-עינת גורמן – רואת חשבון בוגרת אוניברסיטת חיפה במסלול כלכלה – חשבונאות כיהנה  כאנליסטית פיננסית ומטמיעת מערכות מידע פיננסיות , חשבת ומנהלת כספים מזה  11 שנה  במגוון חברות מובילות במשק לדוגמא -GSYSTEMS , תופ הנדסה, FERRING . בכוונת היזמת לפרוש מתפקידה הנוכחי עם קבלת השקעה אסטרטגית ראשונה .

בנוסף בעלת עסק לשיווק ברשתות חברתיות.

ליאת סופר – אמיר –מהנדסת תוכנה עם ניסיון של מעל 10 שנים. כיום מנכ"ל בחברת CARMEL TECH

ניסיון של 10 שנים בתכנות בחברות גדולות כמו AmdocsPlaytika ו- Elbit כמנהלת צוותי פיתוח בארץ ובחו"ל.

ב- 6 השנים האחרונות מנהלת שתי אפליקציות אפליקציות המציעות התייעלות טכנולוגית לעסקים smb עם התאמה אישית. בכוונת היזמת לפרוש מתפקידה הנוכחי עם קבלת השקעה אסטרטגית ראשונה

מעבר לכך המתכנתות איתן אנו עובדות הן נשים חרדיות שעשו מהפכה ועברו ללמוד תכנות אנו מהוות עבורן סביבה התומכת באורח חייהן ומכך מאפשרות להן לפתח קריירה .

אבל בתור נשים קרייריסטיות וגם אמהות , חשוב לנו שכל אישה שתרצה לפתח קריירה וגם להיות אמא נוכחת, תוכל גם להגיע למקום העבודה וגם להגיע הביתה , מבלי להיתקע בפקקים מבלי לבזבז שעות בכבישים ולהיות בלחץ תמידי ,

אין מי שמבינות את אותן נשים כמונו,

אנחנו נהיה הגב שלהן , נדאג שיגיעו לעבודה בזמן ובנוחות , נחכה להן מחוץ לבית הספר או מחוץ לגן , נתאים את השעות לצרכים שלהן , והכל כדי שיוכלו להנות מכל העולמות גם מהקריירה שלהן וגם מההורות .


שיתוף הפרופיל