Miss Fix The Universe

לורה גילינסקי

  • תחום : אקטיביסטיות בתחום ה ESG והאימפקט
  • איזור : בינלאומי
  • שם האירגון : עמותת גנ"ת
  • שם המיזם : יוגה סינגוגה
  • שלב : פעיל מספר שנים

מיזם

סדרה של התכנסויות שבועיות קבועות של קהילה ירושלמית הולכת וגדלה לצורך תרגול בצוותא של חוכמת הגוף. הקהילה נולדה בתקופת הקורונה וסיפקה מענה פיזי ונפשי למאות ירושלמים ולמספר גדול בהרבה של משתתפים מקוונים. כל מפגש מתקיים במרחב ציבורי פתוח או במוסד תרבות עירוני ומתחיל בדברי פתיחה של  דובר.ת אורח.ת בנושא הקשור לזמן או מקום שבו מתרחש האירוע ואחריו נשימה עמוקה ותנועה זורמת בהנחיית 'שליח.ת ציבור'--מורי יוגה מוסמכים. המפגשים לשם תרגול והיכרות עם מקומות מעוררי השראה בירושלים הינם חינמיים ופתוחים לקהל הרחב בכל הרמות ללא הבדל דת גזע צבע או מין. מידע על מיקום המפגשים והדוברים מתפרסם במדיה חברתית ודרך רשימת משתתפים ייעודית.


עקב עניין רב של משתתפים מרחבי בארץ והעולם, אנחנו משדרים את התרגולים בפייסבוק לייב וכן צולמה סדרה של תרגולים באנגלית שמשודרים דרך ערוץ יוטיוב יעודי. אימפקט החברתי

בשנת 2020 נכנסה מגיפת הקורונה לחיינו. במהלך 18 חודשי הסגר/פתיחה, הפעילות הגופנית במרחב הציבורי היוותה עוגן מרכזי בשמירת האיזון הנפשי בחייהם של רבים. רצים, רוכבים וחובבי ספורט—ותיקים וחדשים—מילאו את רחובות העיר ומרחבים ציבוריים הפכו ל 'מרכזים קהילתיים'. מגמה זו, על פי מכון ירושלים למחקר מדיניות, תימשך בעתיד בעקבות דרישה של כלל מגזרי העיר—הקיימים והמעוניינים להגר אליה--כולל המגזר החרדי.

 

'החזרה לשגרה' הינה מתעתעת.  גופי רווחה עולמיים, בראשם האו"ם, בוחנים את התופעות הפוסט-טראומטיות העולות בציבור—דיכאון, חוסר רצון לעבוד ומתח גיאו-פוליטי--וממליצים על צעדים להתמודדות איתם. האובדן, הבידוד, חוסר הביטחון הכלכלי, ההפרעה לשגרה, וחוסר האיזון בין עבודה לפנאי גרמו ללחץ וחרדה עצומים עבור רבים ברחבי העולם. תופעה זו מורגשת היטב באוכלוסיה הצעירה בישראל ומסתמנת דאגה לתגובת שרשרת שתגרום אף לאתגרים תעסוקתיים וכלכליים.


יוגה, מדיטציה, מיינדפולנס ופעילויות חכמת גוף נוספות המבוצעות בצוותא, הם בין הכלים המוצעים להתמודדות עם חוסר-ודאות וחרדה. למיומנויות אלו תפקיד משמעותי בטיפול ושיקום של חולי ומחלימי קורונה ובהרגעת פחדים וצער". האו"ם ציין את הפעילות הגופנית בכלל ואת תרגול היוגה בפרט ככלים חזקים ביותר להתמודדות עם הבידוד ולהחזרת האיזון והשליטה לחייהם. 


יוגה סינגוגה נותנת למאות ירושלמים מרקעים שונים מדי שבוע אפשרות לתרגל יוגה ומיינדפולנס באתרים מעוררי השראה בעיר עם מורים מצויינים ללא עלות.  בכך המיזם מעניק לציבטר הרחב אפשרות למספר שעות שבועיות של מרגוע ואיזון נפשי. 

חזון

כמענה לאתגרי ה'חזרה לשגרה' ובהתאם להמלצות האו"ם, אנחנו מבקשות ליצור רשת של מורי יוגה מוסמכים שיפעלו במרחבים הציבוריים בשכונות ירושלים, כשרות חינמי לציבור, לפי מתודת יוגה סינגוגה. על כל מורה מוכשר יהיה לתת שיעור אחד חינם מדי שבוע. 


תההכשרה, שתהיה מורכבת משלושה מפגשים, תתבסס על מתודת יוגה סינגוגה באופי בניית תרגול ותכלול:

·                       תאוריה לצד תרגול פרקטי סביב עבודה במרחב הציבורי  — תנוחות יוגה רלוונטיות,  נשימה,

                    מדיטציה, מיינדפולנס, והתנסות בטכניקות מאזנות נוספות מפי מורים מוסמכים, כדוגמת: צ'י-קונג

·                       זיהוי וטיפוח הסגנון האישי של כל מורה ובניית מערך רבעוני כחלק מקולקטיב

·                       בניית תרגול יוגה סינגוגה כולל היכרות עם ספקי תוכן רלוונטיים למיזם

·                       יסודות בניית קהילה כולל שיווק עצמי ותרגול ארגז הכלים השיווקי של המיזם


"מניינים" חדשים יוכלו לקבל ליווי ותמיכה שיווקית ומקצועית*.

שליחי ציבור של יוגה סינגוגה יהיו בעדיפות ראשונה לשמש כמדריכים ומתרגלים של המיזם, במיוחד באירועים בתשלום.  

התכנות כלכלית

כל אחד מהמורים המוכשרים י/תקבל חשיפה שיווקית שתעודד השתתפות בתשלום בשיעורים אחרים שהם נותנים. כמו כן, תהיה אפשרות לליווי מקצועי ושיווקי עד חצי שנה מיום ההכשרה תמורת תשלום חודשי. אנחנו מעריכות שהמורים יוכלו להחזיר לעצמם את הסכום הזה דרך השיעורים הנוספים בתשלום שהם יציעו.   השפעה מגדרית

המיזם פתוח לקהל הרחב בכל הרמות ללא הבדל דת גזע צבע או מין.

https://www.youtube.com/watch?v=Ozg8Tc3NlOI
שיתוף הפרופיל